מתחם הרותם


פרטים על הפרויקט

חולמים לקום בבוקר ולרדת לים, או לשבת בבית הקפה שמתחת לבית?

מתחם הרותם הוא מתחם יוקרתי שישדרג את פניה של העיר חיפה ויהווה את אחד הפרויקטים המיוחדים כיום בעיר. המתחם ישתלב בקו החוף של העיר וישלב בין מגורי יוקרה, ונוף אקזוטי של מרחבים כחולים אינסופיים על חוף לבן וחיבור המתחם באמצעות גשר מיתרים לחוף הים ופארק הכט.

מתחם הרותם ממוקם בכניסה לחיפה על קו החוף והוא מייצג את חזון העיר המשלב בין העיר לבין הסביבה הנופית הייחודית לה. במסגרת התכנית ייהרסו מבנים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים ולא עומדים בסטנדרטים כיום. במקומם יקום מתחם המשלב מסחר, בנייה נמוכה וגבוהה ויתחבר אל הנחלים שיורדים מראש הכרמל לתוך השכונה והים ועל פי התפיסה התכנונית יתהווה רצף בין הרחוב והים.

הפרויקט מתוכנן במודל של עירוב שימושים ויכלול דירות למגורים, שטחי מסחר, צרכי ציבור וריאות ירוקות. הוא יכלול חיבור של נחל עליה היורד מהכרמל לכיוון הים.

תכנון הפרויקט נותן מענה הולם לטובת שילוב הנוף המיוחד של חיפה ורצועת חוף. עם הנגשה טובה לבעלי מוגבלויות, לצד יצירת תשתיות הולמות בכל תחומי החיים המשמעותיים – חינוך, תחבורה ובנייה שעומדת בכל התקנים המודרניים – דרכי מילוט, ממ"דים ולפי תקני בניה עמידה לרעידות אדמה."

במסגרת הפרויקט ייהרסו 88 דירות ישנות ב9 מבנים ישנים והמתחם יכלול 352 דירות חדשות בשילוב רצועת מסחר ומבני ציבור 

צילום רחף

יש לכם שאלה?

השאירו פרטים בטופס ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם